Dag van de Constructeur 2025

De Dag van de Constructeur is inmiddels uitgegroeid tot een begrip. Dit toonaangevende kennis- en netwerkevenement brengt constructeurs uit immers alle hoeken van het vak samen: van starters tot Registerontwerpers, van ontwerpers en toetser tot projectleiders en directeuren, werkzaam bij bedrijven en overheden. De nieuwe editie staat op donderdag 19 juni op het programma.  Met Marijke Roskam (onder andere bekend van BNR) als dagvoorzitter belooft het een inspirerende en dynamische dag te worden.

Een inhoudelijk sterk programma met keynotes en break-outsessies

De Dag van de Constructeur biedt een diepgaand programma met keynotes van gerenommeerde sprekers uit de bouwsector en verdiepende break-outsessies. Hier worden spraakmakende projecten en actuele thema’s zoals duurzaamheid, constructieve veiligheid en digitalisering uitgelicht en bediscussieerd. Dit is dé kans om met vakgenoten in gesprek te gaan over de toekomst van het constructeursvak. Want één ding is zeker: we doen het samen!

De Dag van de Constructeur vindt plaats op de prachtige locatie Buitenplaats Kameryck in Kamerik. Het evenement is een jaarlijks initiatief van VNconstructeurs en wordt georganiseerd in samenwerking met HTI, KPE Groep en Youcon.

Meer informatie

Kijk voor meer informatie over het programma en de sprekers op www.dagvandeconstructeur.nl.

Nieuws en evenementen over de dag van de constructeur

Diederik Veenendaal kijkt terug op zijn benoeming tot Constructeur van het Jaar en geeft een voorproefje van zijn keynote tijdens de Dag van de Constructeur 2025.

De keynote sprekers en subsessies van de Dag van de Constructeur 2025 zijn bekend: met inspirerende keynote sprekers en verdiepende subsessies belooft het een dag vol kennis en innovatie te worden.

Marijke van Roskam vervult dit jaar de rol van dagvoorzitter bij de Dag van de Constructeur. Ze zal het dagprogramma op haar geheel eigen wijze aan elkaar praten en zorgen voor een dynamische sfeer waarin…

Wie wordt de nieuwe Constructeur van het Jaar? Diederik Veenendaal ontving deze titel in 2024. Op 19 juni draagt hij deze titel over aan een opvolger.

Tijdens zijn lezing op de Dag van de Constructeur deelt Johan Bolhuis zijn visie over constructieve veiligheid en het belang van vakmanschap in de sector. “Elke veilige constructie begint bij een constructeur die zijn vak…

Constructieve veiligheid was het onderwerp van de duopresentatie van Fries Heinis (Algemeen Directeur Bouwend Nederland) en Jack Smeets (voorzitter VNconstructeurs en Projectdirecteur bij Arcadis) op de DvdC 2024.

Nog even mocht hij zich Constructeur van het Jaar noemen: Hans de Wit (Tunnel Engineering Consults/TEC, Constructeur van het Jaar 2023). Hij gaf de laatste keynote van de DvdC over internationale tunnelbouw.

Het constructeursvak verandert continu en de noodzaak voor goede constructeurs neemt alleen maar toe. Die conclusie kon je trekken uit een geslaagde DvdC op 6 juni in Kamerik. Lees het sfeerverslag.

Bram Mommers (Arcadis) nam in zijn keynote tijdens de DvdC iedereen mee naar generatieve AI. Wat betekent de omarming van AI voor het werk van de constructeur?

Jonge constructeurs en studenten konden in de ochtend voorafgaand aan de DvdC een Masterclass Duurzaamheid bijwonen van Hans de Wit en Niki Loonen.

Diederik Veenendaal (Summum Engineering) is verkozen tot Constructeur van het Jaar 2024. Jaco Reusink (Ingenieursbureau gemeente Rotterdam) mocht de oeuvreprijs in ontvangst nemen. Lonneke van Haalen (ABT) werd bekroond als Constructief Talent van het Jaar.

Het domein constructieve veiligheid verdient blijvende aandacht, vindt Paul Carstens, voorzitter van het Constructeursregister. Op de DvdC maakt hij de geaccrediteerde register-deelnemers bekend.

Hij is nu ruim 1,5 jaar voorzitter van VNconstructeurs. Hoe is die eerste periode Jack Smeets, als niet-constructeur, bevallen? En welke belangrijke uitdagingen ziet hij voor de beroepsgroep de komende tijd?

Voor jonge constructeurs (tot 35 jaar) organiseren VNconstructeurs en YouCon tijdens DvdC een masterclass in de ochtend. Hans de Wit en Niki Loonen delen hun kennis over duurzaam construeren en ontwerpen.

We stellen de sponsoren van DvdC 2024 graag aan je voor, want zonder hen hadden we zo’n inspirerend en informatief sprekersprogramma op de prachtige locatie in Kameryck nooit voor elkaar gekregen. 

Op de DvdC verzorgen Bekaert en VNconstructeurs een side event over funderen met staalvezelbeton. Steven Pouillon, Area Sales Manager Benelux & N-Africa bij Bekaert, vertelt over de Dramix®5D ontwerpgids.

Bram Mommers neemt je in zijn keynote tijdens de Dag van de Constructeur mee naar de wereld van de generatieve Artificial Intelligence (AI). Wat betekent generatieve AI voor het vak van constructeur?

De nieuwe juryvoorzitter Constructeur van het Jaar Nico Rabbers geniet van efficiency, innovatie of een bepaald ritme in het constructieve model, maar hecht ook waarde aan de rol in het proces van de bouwopgave. 

Het is onze verantwoordelijkheid dat we de constructies van onze gebouwen en kunstwerken binnen de kaders van het klimaatakkoord krijgen; ofwel om ze Paris Proof te krijgen. Lees de blog van Rudi Roijakkers.

VNconstructeurs maakt zich al jaren hard voor veilige en duurzame bouwconstructies. Toch gaan wens en realiteit nog niet altijd hand in hand. Daarom is het bijwonen van de DvdC op 6 juni zo essentieel.

De Dag van de Constructeur vindt op 6 juni plaats met hetzelfde thema als vorig jaar: samenwerken aan veilige én duurzame constructies. “Bij succes geprolongeerd”, zegt Frank Kaalberg, voorzitter van de programmacommissie en bestuurslid van…

De eerste keynote spreker op de DvdC is bekend! Niemand minder dan Constructeur van het jaar Hans de Wit gaat zijn kennis over tunnels delen. De DvdC vindt plaats op 6 juni 2024.

Dag van de Constructeur op 6 juni 2024. SAVE THE DATE.

Op reis met Dirk Rinze Visser. Keynote Dag van de Constructeur 2023

Sfeerverslag Dag van de Constructeur 2023

Terugblik Masterclass Walter Spangenberg

Een blik in de toekomst met Rijksbouwmeester Francesco Veenstra. Keynote Dag van de Constructeur 2023

Struct4U nieuwe sponsor van VNconstructeurs

Uitreiking eerste Kiwa-certificaten Coördinerend constructeur ‘nieuwe stijl’

Seminar Ontwerpdetails voor remontabel bouwen. Voorafgaand aan de Dag van de Constructeur op 1 juni

Studenten met korting naar de Dag van de Constructeur. Samenwerken aan veilige én duurzame constructies

Keynote Dag van de Constructeur: Francesco Veenstra. Rijksbouwmeester Francesco Veenstra in dialoog met de zaal op de Dag van de Constructeur

Interview Dorien Staal, keynote spreker op de Dag van de Constructeur 2023

Masterclass Walter Spangenberg tijdens de Dag van de Constructeur 2023

Interview met Dirk Rinze Visser
Keynote-spreker Dag van de Constructeur

Interview met Frank Kaalberg, Voorzitter van de programmacommissie Dag van de Constructeur

Programma Dag van de Constructeur bekend

Meer nieuws

Niets gevonden

Meer evenementen